11 квітня 2017

ПАСХАЛЬНЕ ПОСЛАННЯ єпископа Харківського і Богодухівського Митрофана

Боголюбивим пастирям, чесному чернецтву та всім вірним Харківської єпархії

Української Православної Церкви Київського Патріархату

 

ХРИСТОС ВОСКРЕС!

Христос Воскрес – і радіють ангели, Христос Воскрес – і веселяться люди, Христос Воскрес – і спасіння засяяло всьому світові: нині повалена і переможена смерть – цей страшний і до нині непереможний ворог роду людського.

Бог створив людину для життя але гріх вразив її смертю. І хоча багато перших людей жили століттями, хоча в історії були сильні мужі, які перемагали всіх супротивників, підкоряли собі цілі країни і народи, були й такі, що мудрістю своєю піднімалися над усіма, збагачувалися знаннями, відкривали  таємниці природи, але всі вони були безсилими перед лицем безжалісної смерті. І тільки Христос – Син Божий переміг її і воскрес, розірвавши її окови, тому що, по слову Апостола, смерть, «не могла втримати Його» (Діян. 2:24), як не зможе втримати й усіх, віруючих в Нього, про що свідчить і Святе Письмо. «Бог воскресив Господа, воскресить і нас силою Своєю» - пише Апостол Павло (1 Кор. 6:14) Той же Апостол свідчить, що Воскресіння Христове є наріжним каменем і основою християнства: «Якщо Христос не воскрес, то й віра наша марна» - пише він у одному зі своїх послань. Тому Пасха найбільше  і найрадісніше  свято, тому й закликає  сьогодні Православна Церква в усьому світі:  «В цей день, який створив Господь, зрадіймо і возвеселімось!».  Ця Пасхальна радість заповідана нам Самим Господом Ісусом Христом, коли Він, Воскреслий, явився жінкам мироносицям, що прийшли до Гробу, і сказав: «Радійте!»     (Мат. 28:9).

І сьогодні, коли минуло майже дві тисячі років з часу Воскресіння Христового, радість цієї преславної події відчувається у всьому християнському світі з такою ж силою, з якою відчувалась вона першими свідками Воскресіння Христового. Хоч ми не бачили тілесними очима Воскреслого Господа, проте, - і не бачивши Його радіємо високою духовною радістю. Сам Господь сказав нам на втіху «Блаженні ті, що не бачили й увірували» (Ін. 20.29). Так, ми віруємо, що Христос «дійсно воскрес»            (Лк. 24.34), що Він є Бог живий, істинний і всемогутній! Ми знаємо, що смерть вже не в змозі володіти нами, тому що Своїм Славним Воскресінням Господь дає нам впевненість у тому, що Він «воскресить і нас силою Своєю» (1 Кор. 6.14).

Возлюблені у Господі! Радість Світлого Христового Воскресіння хай вічно перебуває в нашому житті! Прагнення до Неба й Вічності хай завжди супроводжує всіх нас!

Закликаю Боже благословення на нашу Богом бережену Слобожанську землю і благочестивий народ, який у працях та подвигах живе на ній! Нехай Воскреслий Спаситель світу збереже вас від усякого зла, допоможе перебороти гріх та відділення від Бога, завжди подає Свою благодать та благословення і нехай Його любов завжди підкріплює кожного з вас у ваших добрих справах.

Молімо Спасителя та Пресвяту Богородицю про мир в Україні та усьому світі! Хай мир, Господнє світло та радість воскресіння Христового проникне в серце кожного громадянина України! Просімо Бога, щоб перестали свистіти кулі в повітрі, зриватися міни та гранати, щоб припинилося кровопролиття на наших землях. Бо Христос воскрес і ми усі воскреснемо, дай Господи, щоб це сталося у світлі Твого обличчя! Хай воскресне Україна до справжнього християнського життя!

Благословення Господнє на Вас!


 

ВОІСТИНУ ХРИСТОС ВОСКРЕС!


 


Пасха Христова

2017 рік
м. Харків


 

 
 

календар

21 січня 2018

Исидор Юрьевский и 72 мученика, с ним пострадавшие

21 января 2018 г. ( 8 января ст.ст.), воскресенье.
Неделя 33-я по Пятидесятнице, по Богоявлении. Поста нет.

Cовершается служба, не отмеченная в Типиконе никаким знакомПопразднство Богоявления. Cовершается служба, не отмеченная в Типиконе никаким знакомПрп. Георгия Хозевита. Cовершается служба, не отмеченная в Типиконе никаким знакомПрп. Домники. Cовершается служба, не отмеченная в Типиконе никаким знакомПрп. Емилиана исп. Cовершается служба, не отмеченная в Типиконе никаким знакомПрп. Григория, чудотворца Печерского. Cовершается служба, не отмеченная в Типиконе никаким знакомПрп. Григория, затворника Печерского. Cовершается служба, не отмеченная в Типиконе никаким знакомСщмч. Исидора пресвитера и с ним 72-х в Юрьеве Лифляндском пострадавших. Сщмч. Картерия, пресвитера Кесарии Капподакийской. Мчч. Иулиана, Келсия, Антония, Анастасия, мцц. Василиссы и Мариониллы, семи отроков и 20-ти воинов. Мчч. Феофила диакона и Елладия. Прп. Илии Египетского. Мч. Або Тбилисского (Груз.). Прп. Паисия Угличского. Сщмч. Виктора пресвитера. Сщмч. Димитрия пресвитера. Сщмч. Владимира пресвитера. Прмч. Пафнутия. Мч. Михаила. Сщмч. Василия пресвитера. Мч. Иоанна. Св. Михаила исп., пресвитера.

Утр. - Ев. 11-е, Ин., 67 зач., XXI, 15-25. Лит. - Недели по Богоявлении: Еф., 224 зач. (от полу́), IV, 7-13. Мф., 8 зач., IV, 12-17. Недели 32-й: 1 Тим., 285 зач. (от полу́), IV, 9-15. Лк., 94 зач., XIX, 1-10 (о Закхее).

Перейти в раздел
 
 

Рекомендуємо відвідати