27 вересня 2017

Архієрейське богослужіння у день свята Воздвиження Хреста Господнього

27 вересня Свята Православна Церква святкує велике Дванадесяте свято - Воздвиження Чесного і Животворчого Хреста Господнього. Це свято особливе тим, що свята Церква виносить святий Хрест, прибраний в осінні квіти, покладаючи його на тетраподі, б'ючи доземний поклін та співаючи: «Хресту Твоєму поклоняємось, Владико, і святе Воскресіння Твоє славимо!» свя­тий Хрест Господній — це вічно живий символ безконечної Божої любові, символ Христової жертви, символ перемоги над смертю і дияволом, символ нашого відкуплення і спасіння. Від часу смерті на Хресті Сина божого Хрест став із дерева ганьби деревом найбільшої слави, став ключем, що відкриває нам Небо і робить нас дітьми Божими.
 
З цієї нагоди, єпископ Харківський і Богодухівський Митрофан очолив  Божественну літургію в храмі святого великомученика і цілителя Пантелеймона м.Харкова, вул.Танкопія, 8а.
 
Його преосвященству співслужили духовенство храму та єпархії.
 
На запричасному стиху з повчальним словом до віруючих звернувся настоятель храму протоієрей Григорій Стасюк, в якому розповів про значення свята та про важливість шанування Хреста Господнього.
 
Наприкінці Богослужіння владика Митрофан привітав присутніх з великим християнським святом, закликавши на всіх Боже благословення.
 
Після завершення богослужіння духовенство та віряни звершили поклоніння Чесному Хресту Господньому.
 
Хресту Твоєму поклоняємось Владико, і Святеє Воскресіння Твоє славимо!
 
Вітаємо причасників з прийняттям Святих Христових Тайн! Усіх православних християн щиро поздоровляємо зі святом Воздвиження Чесного і Животворчого Хреста Господнього! Нехай Милостивий Господь подасть сил та терпіння кожному гідно нести свій власний хрест у житті та здобути Дари Царства Небесного!
 
 
 
 

календар

22 лютого 2018

Свт. Тихон, Патриарх Московский и Всея Руси

22 февраля 2018 г. ( 9 февраля ст.ст.), четверг.
Седмица 1-я Великого поста. Великий пост. Монастырский устав: cухоядение (хлеб, овощи, фрукты).

Cовершается служба, не отмеченная в Типиконе никаким знакомМч. Никифора, из Антиохии Сирской. Cовершается служба, не отмеченная в Типиконе никаким знакомОбретение мощей свт. Иннокентия, еп. Иркутского. Обретение мощей свт. Тихона, патриарха Московского и всея России. Сщмчч. Маркелла, еп. Сикелийского, Филагрия, еп. Кипрского, и Панкратия, еп. Тавроменийского. Прп. Панкратия Печерского, в Дальних пещерах. Прпп. Геннадия и Никифора Важеезерских. Сщмч. Василия пресвитера. Сщмч. Иоанна пресвитера.

На 6-м часе: Ис. II, 11-21. На веч.: Быт. II, 4-19. Притч. III, 1-18.

Перейти в раздел
 
 

Рекомендуємо відвідати