30 вересня 2017

Єпископ Харківський і Богодухівський Митрофан взяв участь в святкуванні Дня Українського Козацтва

30 вересня 2017 року, на запрошення Верховного отамана м.Змієва Тягунова Г.С., єпископ Харківський і Богодухівський Митрофан взяв участь в святкуванні Дня Українського Козацтва.
Владика Митрофан привітав усіх зі святом та відзначив Благословенними грамотами "За утвердження Українського Православ'я на Харківщині".
​Під час урочистостей, високою козацькою нагородою був відзначений і сам єпископ. Його преосвященству вручили Почесну Грамоту.
Заходи відбулись на південній околиці курорту Коробові хутора де знаходиться 60-метрова гора, на яку веде крута стежка.
 Також до нашого часу збереглися залишки Свято-Миколаївського монастиря, який запорізькі козаки заснували в 1648 році і який був на Україні останнім центром волелюбного козацтва. Як свідчить переказ, під його стінами боровся кошовий отаман Іван Сірко з татарами. Запорізькі козаки ховалися в цьому монастирі від переслідування влади. Після того, як Запорізька січ була ліквідована, ще багато колишніх козаків залишалося серед ченців Зміївського монастиря. Монастир мав величезні земельні угіддя і свій промисел, ченці вели великі торгові операції. Монахів звинуватили в розбійній поведінці, щоб закрити монастир, а потім його ліквідували.
 
При оточенні монастиря царськими військами, козаки, одягнені в Чернецькі ряси, проривалися через ряди солдатів і кидалися в річку з гори. Так з’явилася Козача гора. На горі було встановлено пам’ятний хрест.

Біля підніжжя хреста,владика відслужив поминальну панахиду за загиблими козаками а також в молитві помянув і всіх загиблих воїнів АТО.

 
 

календар

21 червня 2018

Святой Феодор Стратилат

21 июня 2018 г. ( 8 июня ст.ст.), четверг.
Седмица 4-я по Пятидесятнице. Петров пост. Пища с растительным маслом.

Совершается служба на шестьВмч. Феодора Стратилата. Прп. Ефрема, Патриарха Антиохийского. Прп. Зосимы Финикийского. Свт. Феодора, еп. Суздальского. Обретение мощей страстотерпцев благоверных князей Василия и Константина Ярославских. Ярославской и Урюпинской икон Божией Матери.

Рим., 106 зач., XI, 13-24. Мф., 43 зач., XI, 27-30. Вмч.: 2 Тим., 292 зач., II, 1-10. Мф., 36 зач., X, 16-22.

Перейти в раздел
 
 

Рекомендуємо відвідати