6 лютого 2018

Архієрейське богослужіння у Неділю про блудного сина

“Господи, вирівняй наші житейські дороги на повернення до Тебе, до Твого, нашого, отчого дому!” – так сьогодні, 04 лютого, у Неділю про блудного сина, виголосив єпископ Харківський і Богодухівський Митрофан, який очолив  Божественну літургію у храмі святого великомученика і цілителя Пантелеймона м.Харків, вул.Танкопія, 8а.
 
Його преосвященству співслужили: настоятель храму протоієрей Григорій Стасюк, ієрей Ігор Маяк, ієрей Іван Бобов та ієрей Василій Леп'як.
 
На літургії цього дня читалася притча Ісуса Христа про блудного сина з Євангелія від Луки. 
Один чоловік мав двох синів, і ось менший забажав віддалитися від батька, забрав свою частину, пішов у далекий край, і там розтратив своє майно, живучи розпусно. Коли ж настав голод у тому краї, то син той, опам’ятавшись, вирішив прийти до батька і попроситися бути наймитом. А батько, помітивши його ще здалеку, вибіг назустріч йому і, ввівши у свій дім, влаштував святкову вечерю. Старший же син, побачивши це, образився і не хотів порадіти за брата свого, який «був мертвий і ожив, пропав і знайшовся» (Лк. 15, 32).
 
Ми згадуємо притчу про блудного сина напередодні Великого посту – особливого часу в житті кожної людини. Піст дається нам для того, щоб ми про все подумали, помолилися, оцінили своє життя, свої вчинки, свої думки, піддали їх неупередженому суду – внутрішньому суду голосу своєї совісті, і помолилися Господу про прощення своїх гріхів і про позбавлення від гріховного полону. І нехай для кожного з нас притча про блудного сина стане великим джерелом надії на те, що Бог простить нас, зцілить від гріхів – і теперішніх, і минулих, допоможе знайти мир і радість життя у спілкуванні з Ним в домі Отчому. 
 
Насамкінець владика Митрофан привітав вірян з недільним днем та закликав на всіх Боже благословіння.
 
Завершилось святкове богослужіння уставним многоліттям.
 
 

календар

26 лютого 2018

Свт. Серафим, Софийский чудотворец

26 февраля 2018 г. ( 13 февраля ст.ст.), понедельник.
Седмица 2-я Великого поста. Великий пост. Монастырский устав: cухоядение (хлеб, овощи, фрукты).

Cовершается служба, не отмеченная в Типиконе никаким знакомПрп. Мартиниана. Свт. Серафима (Соболева), архиеп. Богучарского. Прпп. Зои и Фотинии (Светланы). Прп. Евлогия, архиеп. Александрийского. Прп. Стефана, в иночестве Симеона, царя Сербского, Мироточивого. Собор святых Омской митрополии. Сщмч. Василия и Гавриила пресвитеров. Сщмч. Сильвестра, архиеп. Омского. Сщмч. Зосимы, Николая, Василия, Иоанна, Леонтия, Владимира, Парфения, Иоанна, Иоанна, Михаила пресвитеров и Евгения диакона, мч. Павла, прмцц. Анны, Веры и Ирины.

На 6-м часе: Ис. IV, 2 - V, 7. На веч.: Быт. III, 21 - IV, 7. Притч. III, 34 - IV, 22.

Перейти в раздел
 
 

Рекомендуємо відвідати