20 лютого 2018

Архієрейське богослужіння у Неділю сиропусну (Прощену)

18 лютого 2018 року єпископ Харківський і Богодухівський Митрофан очолив Божественну літургію святого отця нашого Іоана Золотоустого в храмі святого великомученика і цілителя Пантелеймона м.Харкова, вул.Танкопія, 8а.
 
За богослужінням Владиці співслужили: настоятель храму протоієрей Григорій Стасюк та духовенство єпархії.
 
В цей день читається Євангеліє з частиною з Нагірної Проповіді, де йдеться про прощення образ ближнім, без чого ми не можемо отримати прощення гріхів від Отця Небесного, про піст, і про збирання небесних скарбів. Згідно з цим Євангельським читанням, християни мають благочестивий звичай просити цього дня один в одного прощення гріхів, відомих і невідомих образ і вживати всіх заходів до примирення з ворогуючими. Це перший крок на шляху до Великого посту. Тому це неділю прийнято називати Прощеною неділею. І крім того Церква в цей день згадує події, пов'язані з вигнанням перших людей з раю.
 
На запричасному стиху владика Митрофан звернувся до вірян із повчальним словом про значення прощення в житті віруючої людини, наголосивши, що без прощення ближнього не буде і власного спасіння. Нагадав єпископ і про початок Великого посту: «Ми з вами входимо у Великий піст і будемо йти важким шляхом терпіння: тілесного – через утримання у звичній їжі, яка пробуджує пристрасті, а духовного – через утримання у злих помислах, які творимо в голові кожної години і кожної хвилини, а також у злих словах, які будемо намагатися всіляко стримувати, аби не поранити ними ближнього."
 
 

календар

21 червня 2018

Святой Феодор Стратилат

21 июня 2018 г. ( 8 июня ст.ст.), четверг.
Седмица 4-я по Пятидесятнице. Петров пост. Пища с растительным маслом.

Совершается служба на шестьВмч. Феодора Стратилата. Прп. Ефрема, Патриарха Антиохийского. Прп. Зосимы Финикийского. Свт. Феодора, еп. Суздальского. Обретение мощей страстотерпцев благоверных князей Василия и Константина Ярославских. Ярославской и Урюпинской икон Божией Матери.

Рим., 106 зач., XI, 13-24. Мф., 43 зач., XI, 27-30. Вмч.: 2 Тим., 292 зач., II, 1-10. Мф., 36 зач., X, 16-22.

Перейти в раздел
 
 

Рекомендуємо відвідати