20 лютого 2018

Архієрейське богослужіння у Неділю сиропусну (Прощену)

18 лютого 2018 року єпископ Харківський і Богодухівський Митрофан очолив Божественну літургію святого отця нашого Іоана Золотоустого в храмі святого великомученика і цілителя Пантелеймона м.Харкова, вул.Танкопія, 8а.
 
За богослужінням Владиці співслужили: настоятель храму протоієрей Григорій Стасюк та духовенство єпархії.
 
В цей день читається Євангеліє з частиною з Нагірної Проповіді, де йдеться про прощення образ ближнім, без чого ми не можемо отримати прощення гріхів від Отця Небесного, про піст, і про збирання небесних скарбів. Згідно з цим Євангельським читанням, християни мають благочестивий звичай просити цього дня один в одного прощення гріхів, відомих і невідомих образ і вживати всіх заходів до примирення з ворогуючими. Це перший крок на шляху до Великого посту. Тому це неділю прийнято називати Прощеною неділею. І крім того Церква в цей день згадує події, пов'язані з вигнанням перших людей з раю.
 
На запричасному стиху владика Митрофан звернувся до вірян із повчальним словом про значення прощення в житті віруючої людини, наголосивши, що без прощення ближнього не буде і власного спасіння. Нагадав єпископ і про початок Великого посту: «Ми з вами входимо у Великий піст і будемо йти важким шляхом терпіння: тілесного – через утримання у звичній їжі, яка пробуджує пристрасті, а духовного – через утримання у злих помислах, які творимо в голові кожної години і кожної хвилини, а також у злих словах, які будемо намагатися всіляко стримувати, аби не поранити ними ближнього."
 
 

Рекомендуємо відвідати