26 лютого 2018

Архієрейське богослужіння у неділю Торжества Православ'я

25 лютого 2018 року, в першу неділю Великого посту, Православна Церква вшановує Торжество Православ’я. Встановлення цього свята пов’язано з подіями Помісного Константинопольського собору, що був скликаний благочестивою імператрицею Феодорою для відновлення іконошанування у Візантійській імперії.
На згадку про цю важливу для християнського світу подію, щорічно в першу неділю Великого посту, Православна Церква урочисто відзначає відновлення іконошанування та перемогу над усіма єресями, які існували з самого початку християнства.
Цього дня єпископ Харківський і Богодухівський Митрофан у Пантелеймонівському храмі м.Харкова очолив Божественну літургію свт. Василія Великого.
 
Його преосвященству співслужили настоятель храму протоієрей Григорій Стасюк та духовенство єпархії
 
На запричасному стиху владика привітав віруючих із святом Торжества православ’я та звернувся до них із повчальним словом: «В житті православної людини є два шляхи: один – шлях життя, а другий - шлях гріха, а, отже, смерті. Навіть люди, котрі відвідують храм, беруть участь у богослужіннях, на жаль, ідуть і одним шляхом, і другим одночасно. А нам, хто уклав із Господом завіт спасіння, треба йти одним шляхом і шлях цей – покаяння і виправлення свого життя. Сказав Господь: «Якщо хочеш жити, то йди і більше не гріши»
 
По завершенні богослужіння було урочисто звершено молебний спів Торжества Православ’я – молебень про торжество православної віри і про наставляння на шлях істинний всіх, хто відпав від Православ’я. Під час молебню всі присутні у храмі проспівали Символ Віри і молилися про єдність Святої Православної Церкви.
 
 
 

календар

18 березня 2018

Лествица Иоанна Лествичника

18 марта 2018 г. ( 5 марта ст.ст.), воскресенье.
Неделя 4-я Великого поста. Великий пост. Пища с растительным маслом.

Cовершается служба, не отмеченная в Типиконе никаким знакомПрп. Иоанна Лествичника. Cовершается служба, не отмеченная в Типиконе никаким знакомМч. Конона Исаврийского. Cовершается служба, не отмеченная в Типиконе никаким знакомОбретение мощей блгв. князей Феодора Смоленского и чад его Давида и Константина, Ярославских чудотворцев. Мч. Онисия. Мч. Конона градаря. Прп. Марка Постника. Прп. Исихия Постника. Прмч. Адриана Пошехонского, Ярославского. Мц. Ираиды. Мч. Евлогия, иже в Палестине. Мч. Евлампия. Обретение мощей свт. Луки исп., архиеп. Симферопольского. Сщмч. Николая пресвитера. Сщмч. Иоанна пресвитера и прмчч. Мардария и Феофана. Иконы Божией Матери, именуемой "Воспитание".

Утр. - Ев. 8-е, Ин., 64 зач., XX, 11-18. Лит. - Евр., 314 зач., VI, 13-20. Мк., 40 зач., IX, 17-31. Прп.: Еф., 229 зач., V, 8-19. Мф., 10 зач., IV, 25 - V, 12.

Перейти в раздел
 
 

Рекомендуємо відвідати