15 травня 2018

Єпископ Митрофан співслужив Святійшому Патріарху Філарету в день пам'яті священномученика Макарія

14 травня 2018 року Православна Церква вшановує пам'ять священномученика Макарія, митрополита Київського, Галицького і всієї Руси, нетлінні і чудотворні мощі якого спочивають у Володимирському кафедральному соборі столиці. Також цього дня повнота Української Православної Церкви Київського Патріархату відзначає 52-гу річницю служіння Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета на Київській архієрейській кафедрі. За всю понад тисячолітню історію Української Церкви – це найдовший період неперервного служіння на Київському престолі.

14 травня 1966 р. владика Філарет був призначений архієпископом Київським і Галицьким, Патріаршим Екзархом всієї України та з того часу в сані архієпископа, митрополита, а з жовтня 1995 р. – Патріарха несе своє служіння в Українській Церкві на столичній кафедрі.

14 травня 2018 року, у самий день свята, Святійший Патріарх Філарет звершив Божественну літургію у Володимирському кафедральному соборі.

Під час Божественної літургії співали Патріарший хор Володимирського собору (регент Вероніка Матвієнко), хор Київської православної богословської академії (регент диякон Юрій Мигаль) та кліросний хор Володимирського собору (регент Тетяна Солосич).

Разом з парафіянами за богослужінням молилися викладачі і студенти Київської православної богословської академії та Рівненської духовної семінарії.

На запричасному проповідь про життя у Христі і мученицьку кончину святого Макарія виголосив архієпископ Чернігівський і Ніжинський Євстратій.

Після закінчення Літургії Предстоятель очолив молебень до священномученика Макарія, перед його нетлінними і чудотворними мощами. Потім, під багаторазовий спів величання святому Макарію, Патріарх, архієреї, духовенство та парафіяни благоговійно приклалися до мощей священномученика.

Первосвятитель привітав усіх присутніх зі святом:

"Ваші преосвящентва, всечесні отці, дорогі браття і сестри! Поздоровляю вас зі святом на честь святого священномученкиа Макарія, митрополита Київського. Священномученик Макарій, як ви сьогодні чули з проповіді архієпископа Євстратія, життя своє віддав за свою паству, тому що вважав, що треба йому, як митрополиту Київському, виконувати свої пастирські обов’язки. А це означає, що кожна людина, християнин, повинен виконувати свої обов’язки. Так вчить нас своїм житієм святий священномученик Макарій. І не боятись смерті, як не боявся смерті і святий священномученик Макарій, тому що смерті не існує для людини, яка прийшла у цей світ. Господь подолав смерть і тому смерті не треба боятись. І воїни наші, які захищають нашу землю, теж смерті не бояться, а любов свою до своєї рідної землі виявляють. Тому і священномученик Макарій буде для нашого життя прикладом віри, і ті воїни, які віддають своє життя за нашу державу і за нашу українську землю. По молитвах святого Макарія нехай Господь і нам дарує вічне блаженне життя" - сказав Патріарх. 

Урочисте богослужіння завершилося уставним многоліттям.

 
 

календар

23 травня 2018

Апостол Симон

23 мая 2018 г. ( 10 мая ст.ст.), среда.
Седмица 7-я по Пасхе. День постный. Разрешается рыба.

Совершается служба с полиелеемАпостола Симона Зилота. Cовершается служба, не отмеченная в Типиконе никаким знакомПрп. Додо Давидо-Гареджийского, Грузинского. Мчч. Алфия, Филадельфа, Киприана, Онисима, Еразма и иных. Мч. Исихия Антиохийского. Прп Исидоры, Христа ради юродивой. Блж. Таисии. Свт. Симона, еп. Владимирского и Суздальского, Печерского. Блж. Симона, Христа ради Юродивого, Юрьевецкого. Киево-Братской иконы Божией Матери.

Утр. - Ин., 67 зач., XXI, 15-25. Лит. - Деян., 47 зач., XXIII, 1-11. Ин., 54 зач., XVI, 15-23. Ап.: 1 Кор., 131 зач., IV, 9-16. Мф., 56 зач., XIII, 54-58.

Перейти в раздел
 
 

Рекомендуємо відвідати