6 січня 2019

ПРАВОСЛАВНА ЦЕРКВА УКРАЇНИ ОТРИМАЛА ТОМОС

6 січня 2019 року у церкві святого Георгія Побідоносця у резиденції Вселенського патріархату в Константинополі під час святкової літургії за участю патріарха Варфоломія предстоятелю Православної церкви України Блаженнійшому митрополиту Епіфанію вручили Томос про автокефалію української церкви.

Під час вручення Томосу у храмі були представники української церковної та світської делегації.
“Як після темряви нічної знову сходить сонце, так і нині давня несправедливість завдяки мудрості Вашої Всесвятості та священного синоду матері-церкви усунута, а справедливість відновлена… За підтримки української держави і нашого президента розділення усунуті, а єднання відновлено”, – сказав під час церемонії Епіфаній.
Також митрополит Епіфаній згадав у своїй промові Патріарха Філарета та митрополита Макарія.

З врученням Томосу про автокефалію створення Помісної Православної Церкви України можна вважати завершеним й після цього має початись процес визнання її іншими помісними церквами світу.
Томос є патріаршою та синодальною грамотою про надання автокефалії (незалежності) православній церкві та визнання її рівною серед інших 14-ти помісних православних церков.

Управління Харківської єпархії вітає усіх вірних з постанням Автокефальної Православної Церкви України! Дякуємо кожному хто невтомно працював над її становленням, творив єдність та відновлював справедливість. Ми виконали свій обов'язок перед минулими і наступними поколіннями!
Слава Господу Богу! Слава Україні!

 

 
 

Рекомендуємо відвідати