20 січня 2013

Святійший Патріарх Філарет звернувся до Предстоятелів Помісних Православних Церков

Патріарх УПЦ КП Філарет звернувся до Константинопольського Патріарха та Предстоятелів Помісних Православних Церков з проханням не розглядати на майбутньому Всеправославному Соборі питання автокефалії, автономії та диптихи без Церков, які претендують на це визнання.

Текст листа Глави Київського Патріархату опублікував офіційний сайт УПЦ КП.

«Ми твердо переконані, що вирішення питання про автокефалію, про спосіб її проголошення та визнання, неможливе без участі та врахування позиції Церков, які зараз претендують на визнання власної автокефалії (Української Православної Церкви Київського Патріархату, Охрідської Архиєпископії (Македонської Православної Церкви), Чорногорської Православної Церкви та Православної Церкви в Америці), суперечить соборним традиціям Православної Церкви, самому Священному Писанню, яке закликає вислухати сторони, перш ніж виносити судження. Саме тому будь-яке рішення щодо автокефалії, винесене в той чи інший спосіб без участі вказаних Церков, не розв’яже проблеми та залишиться безплідним», - йдеться в документі.

Надання автокефалії, питання екуменізму, на думку Патріарха Філарета, є вкрай гострими. Тому до підготовки роботи «Великого Собору слід залучити представників Церков, буття яких по суті планується розглядати на Соборі».

«Якщо Всеправославний Собор не розглядатиме питання автокефалії та питання ставлення до екуменічної діяльності, то його проведення стає не виправданим», - зазначив він.

Соборні постанови, вважає Глава УПЦ КП, повинні спиратися не на людські міркування більшості чи меншості, історичний авторитет кафедр і їхніх Предстоятелів, а на Божественне Одкровення, Передання Церкви і Священне Писання, бути свідченням правди – навіть, коли проти такої правди виступає якась частина чи сама більшість.

«Сподіваюся, що викладені у цьому листі думки Священного Синоду нашої Помісної Церкви будуть корисними у вирішені порушених питань», - наголосив Патріарх УПЦ КП Філарет.

За матеріалами

 
 

Рекомендуємо відвідати