5 квітня 2013

Міноборони і Церкви готують рекомендації з удосконалення військово-релігійного співробітництва

Рада у справах душпастирської опіки при Міністерстві оборони України розглянула проект Методичних рекомендацій щодо удосконалення військово-релігійного співробітництва в Збройних Силах України.

Відповідний документ, розроблений Департаментом соціальної та гуманітарної політики Міноборони за участі представників конфесій та експертів, став предметом обговорення під час засідання Ради, яке відбулось 3 квітня 2013 року у Центральному Будинку офіцерів, повідомляє Інститут релігійної свободи.

У засіданні Ради взяли участь уповноважені представники Римо-католицької церкви в Україні, Української Православної Церкви Київського Патріархату, Української Православної Церкви (в єдності з Московським патріархатом), Української греко-католицької Церкви, Всеукраїнського Союзу Церков євангельських християн – баптистів, а також експерт Інституту релігійної свободи Максим Васін.

З боку Міністерства оборони України в обговоренні взяли участь начальник Відділу роботи з громадськими, релігійними організаціями та шефських зв’язків Департаменту соціальної та гуманітарної політикиОлександр Щербінін та старший офіцер Відділу полковник Руслан Коханчук.

Методичні рекомендації покликані сприяти посиленню взаємодії органів військового управління з церквами (релігійними організаціями) щодо задоволення релігійних потреб військовослужбовців Збройних Сил України, роз’яснення порядку такої взаємодії, приведення цієї діяльності в систему.

Проект містить наступні розділи:

Ознайомлення з нормативно-правовою базою у сфері забезпечення прав військовослужбовців на свободу совісті та віросповідання;

Аналіз релігійної ситуації у військовій частині;

Планування співробітництва та налагодження взаємодії з церквами (релігійними організаціями);

Організація задоволення релігійних потреб військовослужбовців;

Організація проведення заходів духовного виховання військовослужбовців;

Порядок створення та використання культових релігійних споруд;

Аналіз військово-релігійного співробітництва.

Додатком до Методичних рекомендацій пропонується формуляр бліц-анкети та типова тематика бесід з духовного виховання військовослужбовців.

Крім цього, Рада у справах душпастирської опіки при Міноборони вирішила протягом найближчого часу розробити Моральний кодекс військового священика (капелана).

Присутні представники Церков також обговорили план роботи Ради на 2013 рік.

За матеріалами

 
 

Рекомендуємо відвідати