6 травня 2013

В Єрусалимі зійшов Благодатний Вогонь.

Сьогодні тисячі людей стали свідками дива сходження Благодатного Вогню в храмі Гробу Господнього в Єрусалимі. Священний вогонь з'явився у вівтарі під час молитви патріарха Єрусалимського Феофіла, як це буває щороку напередодні православного Великодня. Після сходження вогню патріарх передав його віруючим, які запалили від нього зв'язки з 33 свічок - за віком Христа, повідомляє "Інтерфакс-Україна". Паломники вмивали Благодатним вогнем обличчя і голови. Від священного полум'я віруючі запалили лампади, щоб донести вогонь до своїх будинків.

Диву сходження вогню передувала складна церемонія: двері вівтаря, або кувуклії - невеликої каплиці, в якій знаходиться Гроб Господній, - опечатали великою восковою печаткою на знак того, що її огляд закінчено, і в ній немає нічого, що дозволило б Єрусалимському патріархові запалити вогонь звичайними засобами. До цього моменту храм був повністю заповнений віруючими - як місцевими православними арабами, так і прочанами з різних країн. Великі групи віруючих традиційно прибувають в ці дні на Святу Землю з країн пострадянського простору.


Незабаром після опечатування кувуклії в храм вбігла православна арабська молодь, чия присутність є обов'язковим. Молоді люди сиділи на плечах один в одного, просячи Богородицю і Господа, щоб вони дарували благодатний вогонь, і викрикуючи: "Наша віра - права, наша віра - православна".

Незадовго до появи патріарха Феофіла була знята печатка з дверей кувуклії, а в печеру внесли велику лампаду і 33 свічки. Потім патріарх зайшов усередину, і настало очікування. Присутні молилися, просячи дарувати вогонь. Молитва тривала до тих пір, поки не сталося чудо.

За матеріалами


 

 
 

Рекомендуємо відвідати