26 вересня 2012

Чи можна християнам їсти кров’янку?

Питання: В Святому Письмі Старого Завіту є заборона на вживання крові. Ця заборона є повторена і у Новому Завіті. Скажіть будь-ласка ким знята заборона, або чи існує ця заборона у даний час. Дякую.

Відповідь: Слава Ісусу Христу!

Старий Завіт дійсно містить багаторазово повторювану заборону вживання крові: "плоті з душею її, з кров’ю її, не їжте" (Бут. 9:4), бо "душа тіла в крові" (Лев. 17:11). Ця заборона була обгрунтована по-перше тим, що кров приносилася в жертву Богові: "Я призначив її (кров) вам для жертовника, щоб очищати душі ваші, бо кров ця душу очищає» (Лев. 17:11), а по-друге, у жаркому кліматі кров псувалася найшвидше з усього м'ясива, тому Господь заборонив її вживати, щоб юдеї не піддавались харчовим отруєнням.


У Новому Завіті Апостольський собор, звертаючись до навернених з поганства християн, повторно забороняє їсти кров: прозелітам слід "утримуватися від ідоложертовного м'яса, і крові, і удавленини, і блуду" (Діян. 15:29). Однак у першому посланні св. апостола Павла до коринтян сказано: "Їжте все, що у м'ясника продається, нічим не турбуючись ради совісти; Господня бо земля та її повнота" (І Кор. 10:25-26). Тобто, як видно, однозначної підтримки правила про ритуальну чистоту їжі Новий Завіт не приймає.

Пізніша церковна традиція також містить кілька заборон на вживання крові, між ними й 63 Апостольське правило і 67 правило Трульського собору. Як видно, цю заборону дійсно ніхто не скасовував, але на практиці вона не діє вже давно.

На запитання "чи можу я вживати кров?" відповідь дати може лише кожен особисто. Однак слід пам'ятати, що у Христі для нас немає ніяких заборон, якщо живемо у Ньому і в Його любові.

 

За матеріалами

 
 

Рекомендуємо відвідати