6 квітня 2018

Утреня з читанням 12-ти Євангелій Святих Страстей Господа нашого Ісуса Христа

Утреня з читанням 12-ти Євангелій Святих Страстей Господа нашого Ісуса Христа
05 квітня 2018 року, ввечері ,напередодні Великої П’ятниці, єпископ Харківський і Богодухівський Митрофан в храмі святого великомученика і цілителя Пантелеймона м.Харкова, вул.Танкопія, 8а очолив утреню з читанням 12-ти Євангелій Святих Страстей Господа нашого Ісуса Христа

Утреня Великої П’ятниці має стародавнє походження. На зорі християнства в Єрусалимській Церкві Євангеліє читали впродовж усієї ночі у святих місцях: там, де Господь навчав Своїх учнів перед стражданнями — на Єлеонській горі, де був узятий під варту — в Гефсиманії, де був розіп’ятий — на Голгофі. Вночі, переходячи з одного навіки пам’ятного місця до іншого, освітлюючи кам’янистий шлях світильниками, йшли віруючі по стопах Господа з молитвою. Так і сьогодні все це богослужіння було присвячене благоговійному спогаду спасенних страждань і хресної смерті Боголюдини. Кожний час цього дня є новим подвигом Спасителя, і відголос цих подвигів чується в кожному слові богослужіння.

 
 

календар

17 липня 2018

Святые Царственные страстотерпцы

17 июля 2018 г. ( 4 июля ст.ст.), вторник.
Седмица 8-я по Пятидесятнице. Поста нет.

Cовершается служба, не отмеченная в Типиконе никаким знакомСвт. Андрея, архиеп. Критского. Cовершается служба, не отмеченная в Типиконе никаким знакомПрп. Марфы, матери прп. Симеона Дивногорца. Cовершается служба, не отмеченная в Типиконе никаким знакомПрп. Андрея Рублева, иконописца. Совершается служба с полиелеемСтрастотерпцев Императора Николая II, Императрицы Александры, царевича Алексия, великих княжен Ольги, Татианы, Марии, Анастасии и страстотерпца праведного Евгения врача. Мчч. Феодота и Феодотии. Сщмч. Феодора, еп. Киринейского. Блгв. вел. кн. Андрея Боголюбского. Обретение мощей прп. Евфимия, Суздальского чудотворца. Сщмчч. Саввы, еп. Горнокарловацкого (Серб.). Сщмч. Димитрия пресвитера. Галатской иконы Божией Матери.

Перейти в раздел
 
 

Рекомендуємо відвідати