6 квітня 2018

Утреня з читанням 12-ти Євангелій Святих Страстей Господа нашого Ісуса Христа

Утреня з читанням 12-ти Євангелій Святих Страстей Господа нашого Ісуса Христа
05 квітня 2018 року, ввечері ,напередодні Великої П’ятниці, єпископ Харківський і Богодухівський Митрофан в храмі святого великомученика і цілителя Пантелеймона м.Харкова, вул.Танкопія, 8а очолив утреню з читанням 12-ти Євангелій Святих Страстей Господа нашого Ісуса Христа

Утреня Великої П’ятниці має стародавнє походження. На зорі християнства в Єрусалимській Церкві Євангеліє читали впродовж усієї ночі у святих місцях: там, де Господь навчав Своїх учнів перед стражданнями — на Єлеонській горі, де був узятий під варту — в Гефсиманії, де був розіп’ятий — на Голгофі. Вночі, переходячи з одного навіки пам’ятного місця до іншого, освітлюючи кам’янистий шлях світильниками, йшли віруючі по стопах Господа з молитвою. Так і сьогодні все це богослужіння було присвячене благоговійному спогаду спасенних страждань і хресної смерті Боголюдини. Кожний час цього дня є новим подвигом Спасителя, і відголос цих подвигів чується в кожному слові богослужіння.

 
 

календар

23 квітня 2018

Священномученик Григорий V, патриарх Константинопольский

23 апреля 2018 г. ( 10 апреля ст.ст.), понедельник.
Седмица 3-я по Пасхе. Поста нет.

Cовершается служба, не отмеченная в Типиконе никаким знакомМчч. Терентия, Помпия, Африкана, Максима, Зинона, Александра, Феодора и иных 33-х. Мчч. Иакова пресвитера, Азадана и Авдикия диаконов, Персидских. Сщмч. Григория V, патриарха Константинопольского. Сщмч. Флегонта пресвитера. Мч. Димитрия.

Деян., 17 зач., VI, 8 - VII, 5, 47-60. Ин., 13 зач., IV, 46-54.

Перейти в раздел
 
 

Рекомендуємо відвідати