30 серпня 2019

Єпископ Митрофан співслужив Архієпископу Афанасію

28 серпня 2019 року, в день свята Успіння Пресвятої Богородиці, Високопреосвященний Афанасій, правлячий архієрей Харківсько-Полтавської єпархії, очолив святу Божественну літургії у Свято-Успенській парафії с. Соколове на Харківщині. Спільно з архієпископом Афанасієм служили – Преосвященний Митрофан, єпископ Харківський і Богодухівський, ігумен Антоній (Бондарець), секретар єпархіального управління, протоієрей Станіслав Аштраф’ян, настоятель парафії, благочинний Харківської області, протоієрей Олександр Горай, благочинний Полтавської області, та духовенство єпархії. Перед входом до храму правлячого архієрея зустріли віряни з хлібом-сіллю та квітами, а настоятель парафії підніс хрест для цілування.

«З великою радістю ми всі сьогодні звершуємо Божественну літургію в цьому благословенному храмі Успіння Пресвятої Богородиці в день свята Її успіння (сон), де збираємося кожного року! Сьогодні радіємо і з 30-ліття третього відродження нашої Автокефальної Церкви, як радіємо з того, що боротьба нашого православного народу за канонічне визнання завершилася великою перемогою і ми нині маємо Томос від Вселенського патріархату, – зазначив Владика у своєму повчальному слові. – З огляду на героїку нашого історичного досвіду, ми повинні усвідомлювати головне – які б лихоліття не обрушували на нас вороги й недруги, ніколи не відмовлятися від боротьби за свою віру православну, не забувати своїх святинь, завжди пам’ятати своїх подвижників, мучеників за віру, за автокефалію рідної Церкви».

На малому вході архієпископ Афанасій нагородив черговими церковними нагородами – правом ношення камілавки: ієреїв Володимира Яковенка, Івана Полежаку, Дмитра Шаповалова та Сергія Довганюка, а набедреником –ієромонаха Феодосія (Ганзія).

Святкова архієрейська літургія супроводжувалася чудовим співом єпархіального хору, який на завершення служби виконав молитву за Україну та многолліття.

Після хресної ходи навколо храму, архієпископ Афанасій привітав з днем народження Тетяну Григор’єву, Ірину Ісаєнко, Ігоря Терещенка, Федора Моргуна та благословив їх іконами.

 

 
 

Рекомендуємо відвідати