29 січня 2020

Єпископ Митрофан відслужив святкову Божественну літургію в с. Циркуни що на Харківщині.

29 січня християни поклоняються чесним оковам святого і всехвального апостола Петра. В давнину окови зберігали в Єрусалимі, а потім їх вирішили перенести до Константинополя. Один ланцюг покладений у храмі, побудованому на честь святого апостола Петра в Римі. Щорічно 29 січня окови апостола Петра виносяться, щоб всі вірні могли їм вклонитися.

З церковного предання відомо що близько 42 року апостол Петро за наказом Ірода Агрипи був ув’язнений за проповідь про Христа Спасителя. У темниці він був зв’язаний двома залізними ланцюгами. Вночі, напередодні суду над ним, Ангел Господній зняв з апостола ці ланцюги і у дивовижний спосіб вивів його з темниці (Дії. 12, 1 – 2).

Християни, почувши про диво, узяли вериги (ланцюги) і зберігають їх як коштовність і до сьогоднішнього дня. Одержимі різними хворобами, приходять до них з вірою і отримують зцілення.

Саме цього дня настоятель храму св.Миколая Чудотворця с.Циркуни, Харківського району, протоієрей Олег Козуб (Харківсько-Полтавська єпархія) молитовно відзначив 25-ту річницю священства.

З нагоди ювілею Преосвященнійший Митрофан, єпископ Харківський і Богодухівський  та архієпископ Харківський і Полтавський Афанасій відслужили святкову Божественну літургію.

У співслужінні священників з Харківщини, Полтавщини, Луганщини - звучала тиха, ясна молитва, свято було щире - родинне.

Молилися за Україну та єдину Православну Церкву.

 
 

Рекомендуємо відвідати