20 квітня 2020

Преосвященнійший єпископ Митрофан очолив Пасхальне богослужіння

У ніч з 18 на 19 квітня 2020 року в храмі святого апостола і євангелиста Іоана Богослова єпископ Харківський і Богодухівський Митрофан звершив Пасхальні богослужіння — полуношницю, Пасхальну утреню і Божественну літургію свт. Іоана Золотоустого.

Під час Великодньої відправи Правлячому Архієрею співслужили: настоятель храму прот. Віктор Маринчак та прот. Геннадій Рохманійко.

Богослужіння розпочались близько половини дванадцятої години ночі, одразу після завершення читання книги Діянь святих апостолів. Духовенство храму звершило полуношницю на середині храму перед Плащаницею, після чого вона була забрана до вівтаря і покладена на Престолі.

Після виголосу утрені багаторазово було проспівано тропар Пасхи і після цього уся процесія зайшла до осяяного світлом усіх світильників храму дійсно бачачи, що Христа нема у гробі - Він Воскрес.

Наприкінці утрені Архіпастир зачитав огласительне слово на Святу Пасху святителя Іоана Золотоустого.

На завершення утрені були проспівані Пасхальні часи, за якими послідувала Божественна Літургія.

Під час літургії, за традицією, Пасхальне Євангеліє (Ін. 1, 1-17) читалося різними мовами. Єпископ Митрофан почав читання українською, а далі священнослужителі продовжили читання білоруською, російською, слов'янською, грецькою, іврит, латинською, німецькою, французькою, сербською, польською й англійською мовами.

Після прочитання Євангелія владика Митрофан зачитав вірянам Пасхальне послання послання Блаженійшого Митрополита Київського і всієї України Епіфанія до архіпастирів, пастирів, чернецтва і всіх вірних Православної Церкви України. .

По завершенні запричасного стиха настоятель храму прот. Віктор Маринчак зачитав вірянам Пасхальне послання керуючого Харківською єпархією, Преосвященного Митрофана, єпископа Харківського і Богодухівського.

Наприкінці богослужіння єпископ Митрофан звершив освячення артосів - особливих Пасхальних хлібів, а також освятив паски та інші приношення вірян.

Цього року Пасхальне Богослужіння в храмі проходило без парафіян транслація проходила на каналі SIMON,fasebook та https://www.youtube.com.

 

 
 

Рекомендуємо відвідати