26 квітня 2020

Архієрейське богослужіння у неділю 2-гу після Пасхи

26 квітня 2020 року, у неділю 2-гу після Пасхи та день пам'яті святого апостола Фоми, у храмі святого великомученика і цілителя Пантеплеймона м.Харкова,вул.Танкопія 8А, відбулась свята Божественна літургія святителя Іоанна Златоустого. Богослужіння очолив єпископ Харківський і Богодухівський Митрофан.

За літургією були виголошена молитва за припинення пошесті згубної (епідемії) та літія за упокій душ спочилих жертв катастрофи на Чорнобильскій АЕС у 34-ту річницю трагедії.

Перша неділя після Пасхи в церковному календарі носить назву Антипасхи, Фоминої неділі. Назва Антипасха означає «замість Пасхи»: не протиставлення, а повернення до минулого свята, повторення його. З давніх часів восьмий день після Пасхи, як закінчення Світлої Седмиці, святкується особливо. У цей недільний день Своїм новим явленням для всіх одинадцяти апостолів Господь повторив і оновив явлення, яке було у перший день по Воскресінні. Але оскільки нове явлення Спасителя було особливо заради апостола Фоми, то восьмий день після Пасхи називається неділею святого апостола Фоми.

За Церковним Переданням, святий апостол Фома заснував християнські Церкви в Палестині, Месопотамії, Парфії, Ефіопії та Індії, утвердивши проповідь Євангелія мученицькою смертю. За навернення до Христа сина і дружини правителя індійського міста Меліапора (Меліпура) він був ув'язнений, зазнав катувань і пронизаний п'ятьма списами, віддав свій дух Господу.

 

 
 

Рекомендуємо відвідати