15 жовтня 2020

У Харкові відкрили меморіальну стіну пам'яті жителям Харківської області, які загинули під час військових дій на сході України

У четвер, 15 жовтня 2020 року, на фасаді храму Іоанна Богослова, який знаходиться на вулиці Великій Панасівській, 105-А, відкрили меморіальну стіну пам'яті жителям Харківської області, які загинули під час військових дій на сході України.

Церемонію відкриття очолили: митрополит Черкаський і Чигиринський, голова Синодального управління військового духовенства Православної церкви України Іоанн Яременко, архієпископ Дніпровський і Криворізький Симеон, єпископ Харківський і Богодухівський Митрофан,настоятель храму Іоанна Богослова Віктор Маринчак. Також були присутні клірики Харківської єпархії, ветерани АТО / ООС, волонтери та родичі загиблих воїнів.

Меморіал являє собою композицію, в центрі якої — тризуб в терновому вінку. Праворуч і ліворуч від тризуба до стін прикріпили по три плити з граніту з іменами 275 жителів регіону, які загинули під час військових дій на Донбасі. Внизу — подіум з написом "Слава Україні" для квітів та лампадок.

Церемонія відкриття меморіальної стіни почалася о 14:30 з Гімну України. Потім представники духовенства прочитали молитви і освятили пам'ятну стіну.

Після церемонії всі бажаючі змогли покласти квіти до меморіальних дошок. Серед тих, хто приніс квіти — родичі загиблих бійців.

Ідея створення меморіальної стіни належить керівнику громадської організації "Всеукраїнське об'єднання рідних зниклих без вісти і загиблих захисників України" Марині Поляковій.

Автор дизайну проекта Михайло Квітка і керівник громадської організації "Всеукраїнське об'єднання рідних зниклих без вісти і загиблих захисників України" Марина Полякова.

 
 

Рекомендуємо відвідати