2 квітня 2014

Преосвященнійший єпископ Митрофан звершив утреню з читанням Великого покаянного канону преподобного Андрія Критського

2 квітня 2014 року, напередодні четверга 5-ї седмиці Великого посту, єпископ Харківський і Богодухівський Митрофан звершив утреню з читанням Великого покаянного канону преподобного Андрія Критського у храмі святого апостола і євангелиста Іоана Богослова м. Харкова.

Його Преосвященству співслужили: настоятель храму прот. Віктор Маринчак та свящ. Геннадій Рохманійко.

Покаянний канон преподобного Андрія Критського називається великим, як через свою тривалість – його читання повністю займає приблизно 2 – 2,5 години, так і за своїм духовним значенням. Цей молитовний текст на багатьох прикладах Старого і Нового Завіту показує душі зразки праведності та грішного життя – із закликом наслідувати перше та уникати другого.

Богослужіння з читанням Великого покаянного канону також носить назву «Маріїного стояння», адже за уставом під час його звершення також належить читати Житіє преподобної Марії Єгипетської – великої пустельниці і подвижниці. Це житіє є повчальним прикладом милосердя Божого до грішників, які каються, а також показує, яких духовних висот може досягнути людина завдяки покаянню і подвижницькому життю.

 
 

Рекомендуємо відвідати