23 жовтня 2014

Престольне свято кафедрального храму

23 жовтня Православна Церква вшановує пам'ять Всіх святих землі Волинської. В цей день своє храмове свято відзначає нижній храм Свято-Покровського кафедрального собору міста Рівне.

Напередодні свята, 22 жовтня ввечері, духовенство кафедрального собору відслужило Всенічне бдіння.

В сам день свята у храмі було звершено святкову Божественну літургію яку очолив митрополит Львівський і Сокальський Димитрій.

Владиці Димитрію співслужили: архієпископ Рівненський і Острозький Іларіон; єпископ Харківський і Богодухівський Митрофан; заступник голови Управління зовнішніх церковних зв’язків УПЦ КП архімандрит Кіріон (Інасарідзе); секретар єпархії прот. Сергій Лучанін; старший священик Свято-Покровського собору прот. Роман Довбета; намісник Свято-Георгіївського чоловічого монастиря на Козацьких Могилах ігумен Софроній (Бордюк); ректор Рівненської духовної семінарії прот. Віталій Лотоцький; насельник Свято-Георгіївського чоловічого монастиря ієромонах Онуфрій (Ляда), клірики Свято-Покровського і Свято-Воскресенського кафедральних соборів та запрошене духовенство.

За літургією співав хор духовенства Рівненської єпархії «Анафора» під керівництвом матушки Ольги Тимків та кліросний хор під керівництвом Наталії Шпак.

За богослужінням були піднесенні додаткові прохання про визволення нашої Батьківщини від нашестя чужинців та про подолання розділення Української Православної Церкви.

Під час літургії було виголошено заупокійну єктенію за душі спочилих митрополитів Даниїла (Чокалюка) та Євсевія (Політила), а також за всіх хто загинув під час протистояння на Майданах та воїнів які захищали Україну від загарбника.

Після запричасного стиха митрополит Димитрій звернувся до вірних з повчальним словом.

По завершенні літургії був відслужений молебень Всім святим землі Волинської.

Потім владика Іларіон, відповідно до Указу Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета, за заслуги з відродження духовності в Україні та утвердження Помісної Української Православної Церкви, нагородив голову Рівненської районної державної адміністрації Олексія Андрійовича Бучинського орденом Святого Рівноапостольного князя Володимира Великого IIІ-го ступеня та подякував архієреям, духовенству і вірним за спільну молитву.

Також владика Іларіон закликав всіх 24 жовтня, в день другої річниці від дня упокоєння світлої пам'яті митрополита Рівненського і Острозького Євсевія (Політила), молитвою вшанувати пам'ять спочилого ієрарха.

Закінчилось урочисте богослужіння виголошенням многоліття Святійшому Патріарху Філарету, єпископату, кліру та вірним Української Православної Церкви Київського Патріархату.

По завершенні богослужіння архієреї помолились за спокій душі митрополита Даниїла (Чокалюка) біля його могили.

rivne-cerkva.rv.ua

 
 

Рекомендуємо відвідати