27 вересня 2021

Архієрейське богослужіння у свято Воздвиження Хреста Господнього

27 вересня Свята Православна Церква святкує велике дванадесяте свято – Воздвиження Чесного і Животворчого Хреста Господнього. Це свято особливе тим, що свята Церква виносить святий Хрест, прибраний в осінні квіти, покладаючи його на тетраподі, б'ючи доземний поклін та співаючи: «Хресту Твоєму поклоняємось, Владико, і святе Воскресіння Твоє славимо!» свя­тий Хрест Господній — це вічно живий символ безконечної Божої любові, символ Христової жертви, символ перемоги над смертю і дияволом, символ нашого відкуплення і спасіння. Від часу смерті на Хресті Сина Божого Хрест став із дерева ганьби деревом найбільшої слави, став ключем, що відкриває нам Небо і робить нас дітьми Божими.

З нагоди колишнього храмового свята (храм був зруйнований у повоєнні часи ХХ ст.), єпископ Харківський і Богодухівський Митрофан очолив Божественну літургію в відновленому (освячений 2018 р.) храмі архістратига Божого Михаїла с. Руські Тишки (Удачино) Харківського району. Владиці співслужив настоятель прот. Андрій Лесик.

На запричасному стиху архієрей звернувся до віруючих з повчальним словом, в якому розповів про значення свята та про важливість шанування Хреста Господнього. Наприкінці богослужіння владика Митрофан привітав присутніх з великим християнським святом, закликавши на всіх Боже благословення.

 

 
 

Рекомендуємо відвідати