14 жовтня 2021

Архієрей Слобожанщини співслужив архієрею Січеславщини

11 жовтня 2021 року день Собору преподобних отцiв Києво-Печерських, що у Ближнiх печерах спочивають. У сонмі цих угодників Божих Церква прославляє святителя Симеона, єпископа Суздальського, який є небесним покровителем нашого Архіпастиря. З нагоди Дня Тезоіменитства керуючий Дніпропетровською єпархією Високопреосвященнійший Владика Симеон звершив святкову Божественну Літургію свт. Іоана Золотоустого у єпархіальному храмі на честь ікони Божої Матері «Несподівана Радість» м. Дніпра.
 
Розділити радість спільної Євхаристії прибули поважні гості: єпископ Харківський і Богодухівський Митрофан, єпископ Одеський і Балтський Афанасій, Друг єпархії протоієрей Богдан Гулямов, настоятель храму на честь Собору Київських святих с. Романків Київської області. Разом з ними співслужили канцлер консисторії протоієрей Віталій Лопушанський та духовенство єпархії.
 
Привітати Архіпастиря прибув меценат єпархії, президент МБФ «Солідарність» Олександр Володимирович Петровський. На богослужінні також був присутній настоятель Вірменської церкви св. Григора Лусаровича м. Дніпра Тер Амазасп.
 
Під час Літургії лунала Всеукраїнська молитва за припинення пошесті згубної, а також були піднесенні прохання за звільнення України від нашестя чужинців.
 
Наприкінці відбувся урочистий молебен всім Преподобним отцям Печерським, перед великою святинею ківотом із часточками їх нетлінних і чудотворних мощей.
Після молитви Архієпископ Дніпра та регіону звернувся до усіх присутніх із архіпастирським повчанням, в якому розповів про життя та подвиг преподобних отців Печерських.
 
Згодом вітальне слово виголосив єпископ Афанасій, який подарував Владиці Симеону комплект архієрейських орлеців. Теплі слова вітання висловив протоієрей Богдан Гулямов. Отець Богдан передав Архіпастирю для молитви у храмі велику християнську святиню – ікону Воздвиження Чесного Хреста Господнього з частинкою Животворчого Древа.
 
Від імені духовенства та вірних Дніпропетровщини Владику привітав канцлер отець Віталій.
 
Наостанок Владика Симеона подякував меценату єпархії, президенту МБФ «Солідарність» Олександру Володимировичу Петровському за постійну підтримку єпархії та нашої Помісної Церкви, духовенству та усім присутнім за поздоровлення та на знак архіпастирського благословення подав учасникам богослужіння для цілування святий хрест.

 

 
 

Рекомендуємо відвідати