22 листопада 2021

Єпископ Митрофан співслужив предстоятелю ПЦУ на престольному святі Михайлівського Золотоверхого собору

У день Собору архістратига Михаїла та інших небесних сил безплотних, 21 листопада 2021 року, Блаженнійший Митрополит Київський і всієї України Епіфаній очолив Божественну літургію у кафедральному Свято-Михайлівському Золотоверхому соборі, який відзначав престольне свято.

Як повідомляє пресслужба Київської Митрополії Української Православної Церкви (ПЦУ), предстоятелю співслужили митрополит Львівський Макарій, митрополит Вінницький і Барський Симеон, митрополит Івано-Франківський і Галицький Іоасаф, митрополит Львівський і Сокальський Димитрій, митрополит Сімферопольський і Кримський Климент, митрополит Переяславський і Вишневський Олександр, архієпископ Тернопільський і Кременецький Нестор, архієпископ Чернігівський і Ніжинський Євстратій, архієпископ Житомирський і Поліський Володимир, архієпископ Вишгородський Агапіт, єпископ Луганський і Старобільський Лаврентій, єпископ Білогородський Іоан, єпископ Одеський і Балтський Афанасій, єпископ Харківський і Богодухівський Митрофан, єпископ Запорізький і Мелітопольський Фотій, Екзарх Вселенського Патріарха єпископ Команський Михаїл, всечесна братія Золотоверхої обителі та численне запрошене духовенство.

Після прочитання Євангелія Його Блаженство виголосив першосвятительське слово проповіді.

Під час відправи лунала всеукраїнська молитва за припинення пошесті згубної (епідемії), а також за упокій загиблих Героїв Небесної сотні.

Наприкінці святкового богослужіння відбувся урочистий хресний хід та молебень до святого архістратига Божого Михаїла, після якого Митрополит Епіфаній привітав митрополита Львівського Макарія з нагоди 25-ої річниці архієрейської хіротонії та вручив йому пам’ятну відзнаку присвячену візиту в Україну Вселенського Патріарха Варфоломія. Таку ж відзнаку Блаженнійший владика вручив митрополиту Львівському і Сокальському Димитрію, який нещодавно відзначив 50-літній ювілей. Окрім того, Його Блаженство привітав Екзарха Вселенського Патріарха єпископа Команського Михаїла з Днем тезоіменитства і подарував йому образ Христа Спасителя.

 
 

Рекомендуємо відвідати