14 червня 2022

Під Харковом освячено хрест на місці майбутнього храму ПЦУ

12 червня 2022 року, в День Святої Трійці, було здійснено чин освячення хреста та закладку каменя під майбутнє будівництво храму на честь святого преподобного Агапіта Печерського у селищі Покотилівка Височанської об’єднаної територіальної громади Харківської області.

Богослужіння очолив єпископ Харківський і Богодухівський Митрофан. Разом із владикою молилися обласний благочинний і військовий капелан протоієрей Григорій Стасюк, т.в.о. секретаря єпархіального управління протоієрей Дмитро Шаповалов і настоятель нової парафії ієрей Леонід Коренський.

Попри дощ, на знаменну подію зібралися близько півтисячі мешканців Покотилівки на чолі з представниками місцевої влади. Правлячого архієрея зустрічали, за традицією, хлібом-сіллю. Невдовзі по початковому виголосу богослужіння дощ ущух і з-за хмар визирнуло сонце, що було сприйнято присутніми, як ознаку Божого благословення їхньої справи зведення храму.

Єпископ Митрофан після звершення чину освячення привітав усіх присутніх зі святом і подякував за спільну молитву. Владика наголосив на символічності заснування покотилівської парафії саме в день народження Церкви Христової – свято П’ятдесятниці.

Настоятель подякував гостям за участь у святі та окремо відзначив ініціативну групу – депутата Височанської селищної ради і старосту релігійної громади преподобного Агапіта Печерського Миколу Благовещова, громадских діячів і волонтерів Олександра Балакирева та Наталію Пахніну.

Релігійну громаду підтримали своєю присутністю перший заступник селищного голови Іван Олександрович Михайличенко, староста Покотилівського старостинського округу Вячеслав Богатий, депутатка Харківської обласної ради Наталья Плотник, представники Збройних Сил України.

«Сьогодні, коли наш багатостраждальний народ переживає таку велику біду, переживає велике випробування війною, відбувається освячення місця для будівництва храму. Це ще один крок до наближення нашої спільної перемоги. Тому що українська церква, українська святиня — це душа українського народу, і ми свято віримо, що тут в майбутньому храм буде наповнений духом християнства, любові, милосердя, молитви, патріотизму. З кожним днем зростає наша упевненість в тому, що Україна з Божою допомогою переможе агресора і почне відбудову. Це буде нова сторінка в історії Української держави, яка всьому світові показала приклад національного єднання, мужності, патріотизму», - наголосив о. Леонід.

 

 
 

Рекомендуємо відвідати