27 листопада 2022

Єпископ Митрофан співслужив Митрополиту Епіфанію в Полтаві

У 24-ту неділю після П’ятдесятниці, 27 листопада 2022 року, напередодні відзначення пам’яті преподобного Паїсія Величковського – небесного покровителя Полтави, Блаженнійший Митрополит Київський і всієї України Епіфаній очолив Божественну літургію у рідному храмі преподобного – Свято-Успенському кафедральному соборі Полтавської єпархії, повідомляє пресслужба Київської Митрополії.

Предстоятелю помісної Української Православної Церкви співслужили архієпископ Полтавський і Кременчуцький Федір, архієпископ Харківський і Ізюмський Афанасій, єпископ Кропивницький і Голованівський Марк, єпископ Харківський і Богодухівський Митрофан та духовенство єпархії.

Після прочитання Євангелія Його Блаженство виголосив першосвятительське слово проповіді та возніс особливу молитву до Господа в час, коли Батьківщина в небезпеці. Також під час відправи лунали молитовні прохання за воїнів, які захищають Україну, за владу і наш народ та за спокій душ усіх полеглих оборонців Батьківщини й мирних жителів.

Завершилося недільне богослужіння урочистим молебнем до преподобного Паїсія, 300-річчя з дня народження якого відзначається цього року, і освяченням особливої ікони, де цей визначний український святий зображений зі своєю родиною. Згодом Блаженнійший владика вручив лауреатам премії імені преподобного Паїсія Величковського дипломи та відзнаки. Церковними нагородами також були відзначені волонтери, меценати і благодійники. Окрім того, Предстоятель оглянув волонтерський хаб, що діє при кафедральному соборі, благодійну кав’ярню та «Благопральню», де вимушені переселенці можуть безоплатно випрати свої речі.

 
 

Рекомендуємо відвідати