У Фомину неділю архієпископ Митрофан звершив святкову літургію в Харкові
27 квітня 2025 року, у визначний для православного календаря день – другу неділю після Пасхи та день пам’яті святого апостола Фоми, Високопреосвященнійший архієпископ Харківський і Слобожанський Митрофан очолив Божественну літургію за чином святителя Іоанна Золотоустого. Богослужіння відбулось у храмі апостола євангеліста Іоанна Богослова міста Харкова.
Його Високопреосвященству співслужили настоятель храму протоієрей Віктор Маринчак та духовенство єпархії.
ФОТОРЕПОРТАЖ: Фомина неділя у Харкові 27 квітня 2025 року
Під час богослужіння лунали особливі молитовні прохання. У світлі сьогоденних викликів, особлива увага була приділена молитві за воїнів, які мужньо захищають Україну. Також підносилися молитви за владу та наш народ, за мир та благополуччя Батьківщини. З глибоким сумом і повагою згадували всіх полеглих оборонців Вітчизни та мирних жителів, чиї життя забрала війна, молячись за спокій їхніх душ.
Окремо Владика Митрофан возніс щиру молитву до Господа за нашу Батьківщину, яка проходить через час важких випробувань та небезпеки. Ця молитва стала вираженням глибокої віри та надії на Божу допомогу у подоланні труднощів.
Неділя після Пасхи у церковному календарі має подвійну назву: Антипасха та Фомина неділя. Назва «Антипасха» несе в собі значення повернення до світлого свята Христового Воскресіння, ще раз нагадуючи про його велич і значення.
Цього дня, згідно зі Святим Письмом, Господь наш Ісус Христос явився апостолам, щоб засвідчити Своє Воскресіння. Це явлення мало особливе значення для апостола Фоми, який спочатку сумнівався.
На явлення Спасителя апостол Фома, доторкнувшись до Його ран, вигукнув: «Господь мій і Бог мій». Ці слова стали не лише свідченням його віри у Воскресіння Христове, але й утвердженням його віри в Божество Христа. Саме тому восьмий день після Пасхи отримав назву Неділі святого апостола Фоми, підкреслюючи важливість особистої віри та свідчення про Воскреслого Христа.
Божественна літургія у храмі апостола євангеліста Іоанна Богослова цього дня стала нагодою для вірян знову пережити радість Воскресіння, зміцнити свою віру та вознести спільну молитву за мир та благополуччя України.