21 червня 2012

В Канаді заснували Братство відродження Українського Православ‘я

У травні цього року в Канаді створено Братство відродження Українського Православ‘я. Як стверджують засновники, ця ідея виникла в зв‘язку з останніми подіями, які відбулись під час візиту до Канади Патріарха Київського Філарета. Йдеться про заборону з боку Глави Української Православної Церкви Канади Митрополита Юрія контактувати канадським вірним та священикам з Патріархом Філаретом.

Головним завданням Братство назвало збереження, захист та відродження Українського Православ‘я для нинішніх та майбутніх поколінь. Задля досягнення цих цілей учасники Братства планують займатись просвітницькою роботою, організацією відповідних конференцій.

Одна з таких конференцій відбулась 2 червня в Торонто. Її учасники обговорили сучасний стан Українського Православ‘я в діаспорі та в Україні. Звучала критика сучасного світового Православ‘я, йшлося і про українську Церкву, яка, будучи розколотою, не може отримати гідного статусу серед інших помісних Церков. Так члени новоутвореного Братства критично висловились в бік Константинополя та Москви, які блокують утворення автокефальної Української Церкви.

Головуючий на семінарі, Володимир Шевчук, також піддав критиці нещодавні висловлювання священика Російської Православної Церкви Закордонної (Московського Патріархату) про те, що православні українці Північної Америки повинні були б повернутись в Російську Церкву.

За словами Володимира Шевчука, якого було обрано головою, новоутворене Братство має академічний характер.

До участі в діяльності Братства запрошуються всі, кому небайдужа подальша доля Української Православної Церкви.

 

За матеріалами

 
 

Рекомендуємо відвідати