3 квітня 2013

Вірні УПЦ МП на Черкащині хочуть церковної служби мовою Шевченка і Лесі Українки

Православні прихожани УПЦ (МП) чотирьох сіл Монастириського району на Черкащині звернулися до сільських голів та єпископа з проханням допомогти організувати церковну службу українською мовою, повідомляє Православний Оглядач з посиланням на Інтернет-видання "Прес-Центр".

«Жителі Халаїдового, Терлиці, Тарнави і Дібрівки просять своїх сільських голів допомогти з організацією служби в церкві українською мовою», -говориться у повідомленні.

Настоятель храмів у селах Халаїдове та Терлиці отець Микола Богуславський розповідає:

«Віряни нашого та сусідніх сіл хочуть глибше розуміти зміст богослужбових текстів. Не секрет, що церковнослов’янська мова важко сприймається на слух. Люди хотіли б чути Слово Боже на своїй рідній мові, на мові Шевченка, Нечуя–Левицького, Лесі Українки, Івана Франка, Максима Рильського... Тому, власне, жителі чотирьох сіл нашого району: Халаїдово, Терлиці, Тарнави та Дібрівки попросили сільських голів звернутися з проханням до Владики Пантелеймона дозволити проводити в храмах хоча б частково службу українською мовою».

Священик каже, що на церковних зборах в селі Халаїдове було подано 136 підписів за богослужіння на церковнослов’янській та українській мові.

«Звичайно, це не мало. Адже, зазвичай, в неділю такої кількості людей в храм не приходить. А в день зборів зійшлися і ті, що ходять кожної неділі, і ті, що ходять тільки на свята чи раз на місяць. Це показує, що наших людей хвилює це питання, тому ми вирішили їхати в Умань просити у Владики благословіння на одностайне рішення громади», - розповідає отець Микола Богуславський.

Нагадаємо, що керуючий справами УПЦ (МП) митрополит Бориспільський Антоній (Паканич) нещодавно публічно заявляв, що українська мова може використовуватися для богослужінь у храмах УПЦ Московського Патріархату.

"На території України є парафії, де служби ведуться угорською, румунською, церковнослов'янською і українською мовами. Питання вибору мови богослужіння – не проблемне для церковної свідомості", - зазначив митрополит Антоній.

"Питання не релігійного, а культурного спрямування. Адже дуже важливо, коли священик може, наприклад, прийняти сповідь у людини, яка спілкується українською мовою", - пояснював архієрей.

"Якщо дві третини парафіян хочуть службу українською або іншою мовою – жодних питань не виникне", - додав він.

Чи стануть для УПЦ (МП) переконливими понад 100% підписів парафіян покаже найближчий час на прикладі парафій цієї церкви в українських селах Черкащини.


В УПЦ МП не проти україномовного богослужіння… якщо це підтримують 2/3 громади

За матеріалами

 
 

Рекомендуємо відвідати