1 червня 2012

Відбулося засідання Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій

30 травня 2012 року у Києві відбулося чергове засідання Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій. Засідання проходило під головуванням Глави УГКЦ Верховного Архієпископа Святослава (Шевчука).

Українську Православну Церкву Київського Патріархату на засіданні представляв Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет, якого супроводжували архієпископ Чернігівський і Ніжинський Євстратій, секретар Священного Синоду та диякон Олександр Шмуригін, секретар Управління зовнішніх церковних зв'язків.

Під час засідання ВРЦіРО заявила, що Церкви і релігійні організації України занепокоєні намаганням позбавити релігійні організації їх особливого статусу як юридичної особи та поставити на рівень з комерційними установами у процедурі їх державної реєстрації - повідомляє Інститут релігійної свободи.

Предметом дискусії стало питання правоздатності тих релігійних організацій, які набули статус юридичної особи шляхом реєстрації їх статутів (положень), але не проходили процедуру державної реєстрації, передбаченої Законом України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців».

Директор департаменту Державної реєстраційної служби України Олександр Барбелюк повідомив, що процес включення до Єдиного державного реєстру відомостей про релігійні організації, зареєстровані до 1 липня 2004 року, завершився 3 березня 2012 року. Водночас, посадовець запевнив, що державна реєстрація таких релігійних організацій відновиться за кілька місяців після проведення Держслужбою звірки даних.

За словами Олександра Барбелюка, без внесення відомостей до цього реєстру релігійні організації не зможуть відкрити рахунок у банку чи вчиняти правочини, такі як розпорядження нерухомим майном чи земельною ділянкою.

Керівник Інституту релігійної свободи Олександр Заєць також зауважив, що окрім реєстрації статутів (положень) та запровадженої у 2004 році державної реєстрації, релігійні організації змушені проходити ще й третій етап реєстрації – внесення їх до Реєстру неприбуткових організацій. На думку експерта, останню процедуру податковим органам слід автоматизувати з огляду на те, що закон не дозволяє релігійним організаціям займатися підприємницькою діяльністю та закріплює за ними неприбутковий статус.

Зі свого боку представники конфесій виступили за недопущення ускладнення реєстраційних процедур та ігнорування особливостей набуття ними статусу юридичної особи.

Присутній на засіданні перший заступник Міністра культури Юрій Богуцький запропонував порушені питання опрацювати комплексно на засіданнях Робочої групи при Міністерстві за участі представників конфесій та із залученням фахівців Мін’юсту, Державної реєстраційної служби та інших зацікавлених органів влади.

Коментуючи Звернення членів ВРЦіРО щодо функціонування мов та загроз сепаратизму, Предстоятель УПЦ Київського Патріархату Святійший Патріарх Філарет відзначив важливість діяльності Ради, спрямованої на згуртування та єдність суспільства. Він висловив думку, що різні маніпуляції та інтерпретації ЗМІ навколо цього звернення лише підкреслюють велику суспільну вагу Всеукраїнської Ради Церков.

Крім цього, Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій затвердила текст листа до керівництва Угорщини на підтримку позиції, спрямованої на захист на законодавчому рівні традиційних для цього народу релігійних моральних цінностей.

Учасники засідання обговорили ініціативу відносно участі України в роботі Цільової групи з міжнародного співробітництва щодо освіти, пам’яті та досліджень Голокосту, про яку докладніше розповів Головний рабин Києва та України Яків Дов Блайх.

Також глави та уповноважені представники конфесій доручили Секретаріату Ради випрацювати пропозиції для уряду України у сфері поліпшення зв’язків закордонних українців із їх Батьківщиною.

На завершення засідання ВРЦіРО ухвалила Звернення про безпеку дорожнього руху в Україні.У засіданні Ради взяли участь:

Патріарх Філарет (Денисенко) – Предстоятель Української Православної Церкви Київського Патріархату;
Архієпископ Cвятослав (Шевчук) – Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви;
Архієпископ Митрофан (Юрчук) – голова відділу зовнішніх церковних зв’язків Української Православної Церкви (в єдності з Московським патріархатом);
В'ячеслав Нестерук – президент Всеукраїнського Союзу Церков Євангельських християн – баптистів;
Михайло Паночко – Старший єпископ Церкви християн віри євангельської України;
Митрополит Мефодій (Кудряков) – предстоятель Української Автокефальної Православної Церкви;
Єпископ Маркіян Трофим'як – відповідальний за зовнішні зв’язки Римсько-Католицької Церкви в Україні;
Василь Райчинець – Старший пресвітер Союзу вільних церков християн євангельської віри України
Віктор Алєксєєнко – президент Української Уніонної Конференції Церкви адвентистів сьомого дня;
Леонід Падун – Старший єпископ Української Християнської Євангельської Церкви
Яків Дов Блайх – президент Об'єднання іудейських релігійних організацій України, Головний рабин м. Києва та України;
Архієпископ Григоріс Буніатян – керуючий Українською єпархією Вірменської Апостольської Церкви;
Шейх Ахмед Тамім – голова Духовного управління мусульман України, Муфтій України
Ігор Рудзік – секретар Української Лютеранської Церкви;
Григорій Комендант – президент Українського Біблійного Товариства.

 

За матеріалами

 
 

Рекомендуємо відвідати