29 березня 2013

Патріарх Філарет про Волинську трагедію: Минуле не повинно визначати сьогодення

Патріарх УПЦ КП Філарет звернувся до вірян з нагоди 70-річчя масових убивств на Волині. Глава Київського Патріархату закликав схилити голови в пам’ять про жертв та піднести за них свої молитви.

«Український та польський народ є християнськими народами, а Господь Ісус Христос закликає нас прощати провини один одному, закликає до любові й миру між собою», - цитує звернення Патріарха офіційний сайт УПЦ КП.

Першоєрарх зазначив, що у минулому відносини між двома народами були непростими, однак чорні сторінки не повинні визначати сьогодення.

«Як вияв примирення та на знак готовності разом будувати краще спільне майбутнє закликаю схилити голови в пам’ять про жертв, піднести за них свої молитви. Закликаю всіх українців та поляків зберігати у серці християнські слова: прощаємо і просимо про прощення. Історикам належить далі досліджувати причини, перебіг та наслідки українсько-польського протистояння, але чорні сторінки минулого не повинні бути визначальними для сьогодення і майбутнього. Зло ніколи не можна перемогти злом, а лише добром», - наголошує Глава УПЦ КП.

«Від імені Української Православної Церкви Київського Патріархату, від себе особисто звертаюся до братів поляків, засвідчуючи: ми прощаємо і просимо вас про прощення. Мир між нашими народами нехай буде нерукотворним пам’ятником жертвам конфлікту. Нехай Господь упокоїть їхні душі в оселях праведників! Вічна їм пам’ять!», - закликає Патріарх Філарет.

Довідка:

Волинська трагедія – обопільні етнічні чистки українського і польського населення, здійснені Українською Повстанською aрмією та польською Армією Крайовою за участю польських батальйонів шуцманшафту та радянських партизанів у 1943 році під час Другої світової війни на Волині.

Є частиною масштабного польсько-українського міжетнічного конфлікту 1940-х років. Існують різні версії подій на Волині, внаслідок яких загинули десятки тисяч поляків та тисячі українців. В Польщі існує доволі потужний правий "кресовий рух", який використовує події 1940-х для зображення українців як різунів і паліїв.

Нещодавно в Любліні польські історики обговорювали Волинську трагедію без участі українців. Керівник Інституту національної пам'яті Польщі в односторонньому порядку покладає провину за українсько-польський міжетнічний конфлікт 1940-х на українців, називаючи трагедію "різаниною" і "геноцидом".

За матеріалами

 

 
 

Рекомендуємо відвідати